Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sevgi hayatımızın ilk anından itibaren çevremizi  çepeçevre saran bir olgu. Nedense sevgisiz hiç olmuyor. Soluduğumuz hava bile sevgiyle daha hoş,daha güzel.Bir defa sevgi olmazsa olmazlarımızdan sevgisiz bir hayat asla düşünemiyoruz. Her alanda sevginin, iyiliğin gücü tartışılmaz. Dahası bir inek yavruladığında yavrusu ayağa kalkıncaya değin anası büyük bir sevgi ve sabırla yavrusunu yalıyor ve buzağı ayağa ilk bu sevgiyle kalkıyor. Sevginin iyiliğin gücüne sonuna kadar inananlardanım, kötülükten, fenalıktan ne çıkar. Sevginin başaramayacağı iş, alan yok. Çok kere gerçek hayatta, yada yazılı ve görsel basında sevginin,azmin gücünü ortaya koyan olaylara, haberlere şahit olmuşuzdur.''Elleri olmadığı,halde ayaklarıyla çok güzel görsel sanatlarda resim çalışması yapan'' gb. Belki içinizden tamam da her şeyi sevgi çözemez ki bugünkü dünyada her şeyin başı genelde Napolyon’unda dediği gibi para diyenler çıkabilir. Ama onca zengin olupta ağzının tadıyla yemek yiyemeyenler de yok değil hani.

Bir defa sevgi olmazsa olmazlarımızdan sevgisiz bir hayat asla düşünemiyoruz. Her alanda sevginin, iyiliğin gücü tartışılmaz. Sevgi üstüne yazılan şiirler, sevgi üstüne bestelenen, söylenen şarkı, türküleri  düşündüğümüzde sevginin insan hayatında  onunla birlikte süregelen bir sarmal olduğunu görürüz. Sevdalı bir bakış, hoş bir gülüş, karşındakine huzur verebilme adına sadece aşkın adı da değildir sevginin gücü insanı hayatta motive eden, yaşama sevinci veren en önemli olguların en başında gelir.Sevginin gücünü anlatan bir, iki şiirimle makalemi  sonlandırmak isterken, hayatınızdan her an, sevgi eksik olmasın.Sevgiyle, dostça kalın.

          Sevgi...
Gönüller dolusu olsa
Nice yazara, şaire ilham kaynağı.
Ağzımızın tadı şekeri tuzu belki...
Hayatın anlamı her şevki
Varoluşun sebebi...
Yokluğun hazin hikayesi...
Hayatınızın anlamı olsun
Gün gibi hiç eksik olmasın
Var olsun sevgi
Anlamını bilen gönüllerde
Sevgi yüklü olamayanlara acırım
İnan sevgi benim baş tacım
Ufacık bir tebessüm
Sevgi ile yüklüyse hayat
Yaşamak ne rahat
                    İlhan Koruyucu

 

           Sevgi Yumağım
Alışılmışın ötesinde seninle dünyam
Umut ektin bahçeme bir tanem
Mor salkım bulutlardayım sanki
Her günüm neşe içinde seninle
Gecelerim parlayan ışık demetim
Özlemlerim senin ellerinde umut
Var olmuşluğun yeni farkındayım
Ufuk çizgisine bir el atsam da
Senin için yakalasam gökkuşağını
Ne yukarı baksam ne de aşağı
Sevgi yumağı gamzelerinde
Güller açsa seninle yüzümde
Özlemişim gül kokulu yüzünü
Aşkım olmuşsun sen meleğim
Minik ellerin avuçlarımın içinde
Sevginin masumluğu yüzünde
Her anımda bir sen varsın
Ömrümüze neşe, güzellik katansın
Bir anne, baba deyişin bile yeter
Sen kocaman sevgi yumağımızsın...
                                        İlhan Koruyucu

 

Yorumlar  

 
+1 # Teşekkürlerhtuztas 14-08-2012 14:17
İlhan Hocam eline gönlüne sağlık.. Sevgi Pınarın da bir kez daha gündeme yazı ve şiirler ile getirdiniz. Aslında daha önce de belirtmiştim sevginin gücünü biz bu mütevazi sitede yansıtma sevdasındayız. Başka hiç bir amacımız yoktur. Nasıl site takipcileri ziyaretçileri bu yazı ile kalbinde sevgi haznesinden bir fırtına koparabiliyorsa okuduğu bir şiirden gönlü kabarıyorsa amaç hasıl olmuş demektir.

Teşekkürler..
 
 
+1 # SEVGİNİN GÜCÜilhankoruyucu 14-08-2012 14:42
Teşekkürler Üstadım.Sevginin gücü yaradanın özünde var, sevgi mayasında çoğalır.Her iki cihanda sevgi yükü üstümüzden eksilmesin.Sevgiyle kalın.
 

Yorum Yapabilmek için Siteye Kayıt olmanız gereklidir.

Siteye Kayıt için Tıklayınız.